Moxo

Moxo Dikkat Performans Testi Nedir?

Moxo Dikkat, Zamanlama, Dürtüsellik ve Hiperaktivite performansını ölçen, görüş ve duygu içermeyen, online bir testtir. Moxo, Dikkat, Zamanlama, Dürtüsellik ve Hiperaktivite performans düzeylerinin ölçümünde oldukça etkili bulunmuştur.

Basit görünen bir MOXO görevine odaklanabilmek için, bireyin aynı günlük hayatta yapması gerektiği gibi, testte bulunan görsel ve işitsel çeldiriceleri görmezden gelmesi gerekmektedir. Birey; bunu başarabilmek için çeldiricilerin aktif inhibisyonunu sağlamak zorunda bulunmakta, bu da testi çok daha zorlayıcı ve testin belirleyici niteliklerini de bir o kadar ileri düzeye getirmektedir.

Bu test tanı koymak amaçlı olmayıp, gerekli bilgileri saptamak ve dayanak sağlamak amacıyla yapılmaktadır.

 

Moxo Çocuk Testi

MOXO Çocuk testi, özel olarak 6-12 yaş arası çocuklar için tasarlanmış olup, uzmanlar için DEHB tanısı ve hasta gözlem süreçlerinde yardımcı bir araç görevi görmektedir. MOXO Çocuk Testi, çeşitli uyaran ve çeldiriciler içeren kısa ve online bir testtir.

* Yaş ile uyumlu uyaranlar içeren, 15 dakikalık online test

* 6 yaş ve üstünü kapsayan, güncel norm tabanı

* Bireyin performansının zaman içindeki değişimini ölçme olanağı sağlayan performans grafiği

Moxo Genç&Yetişkin Testi

MOXO Genç&Yetişkin testi; 13-65 yaş aralığını kapsayan, uzmanların DEHB tanısı ve hasta gözlem süreçlerinde hastanın dikkat profilini değerlendirmelerine yardımcı olan bir araçtır. MOXO Genç&Yetişkin DEHB Testi, eşsiz çeldirici sistemiyle bireyin günlük hayatta karşılaştığı çevresel koşulları modeller.

* Uygun uyaran ve çeldiriciler içeren, 18 dakikalık online test

Danışan Yorumları


0553 810 23 70

Beylikdüzü Psikolog- Uzman Klinik Psikolog Mehtap Ayyıldız

Uzm. Klinik Psikolog Mehtap Ayyıldız

İletişim